Funktel DECT Security System

Flexibilná a ergonomická rádiová komunikačná platforma, ktorá je bezpečná na prevádzku a je vhodná pre vnútropodnikové komunikačné siete. Poskytuje optimalizovaný systém pre najrozmanitejšie praktické situácie a môže byť použitá v malých alebo rozsiahlych systémoch.

Séria telefónov funktel DECT poskytuje komunikačné riešenia jednak pre kancelárske prostredie, ale aj pre nebezpečné priemyselné pracovné prostredie. Špeciálne verzie sú dokonca použiteľné v potenciálne výbušných priemyselných prostrediach.
Všetky zariadenia DECT ponúkajú bezdrôtové telefonovanie, posielanie správ spolu s bezpečnostnými funkciami, ktoré je možné integrovať do osobných systémov núdzovej signalizácie.

funktel DECT over IP System

Systém je založený na najmodernejšej viacbunkovej rádiovej sieti DECT, ktorá kombinuje hlasovú a dátovú komunikáciu (správy, lokalizácia atď.). Okrem bezdrôtovej konektivity DECT komponenty komunikujú prostredníctvom štandardných IP pripojení v sieti LAN, čo umožňuje integráciu systému do existujúcich IP infraštruktúr.
Systém DECT over IP je ideálnou platformou na implementáciu spoľahlivej a profesionálnej komunikačnej siete, ktorá integruje bezdrôtovú mobilitu DECT, rýchle správy a funkcie núdzového volania.
Škálovateľnosť systému umožňuje prispôsobiť rádiové pokrytie pomocou širokej ponuky systémových komponentov a antén. To zaisťuje spoľahlivé rádiové pokrytie aj na ťažko dostupných miestach, napríklad:

  • vnútorné plochy v budovách
  • vo vnútri veľkých priemyselných závodov
  • v halách a tuneloch
  • v suterénoch a strojovniach
  • v oblastiach s nebezpečenstvom výbuchu
  • a dokonca aj v rozsiahlych vonkajších oblastiach

TOP Produkty pre DECT riešenie

funktel FC5  – kancelársky telefón do priemyselného prostredia

DECT telefón pre každodenné použitie – praktický, pohodlný, robustný a odolný dokonca aj v priemyselnom prostredí.

Stabilné priemyselné puzdro telefónu odolá väčšej záťaži alebo pádom z výšky (1,8m). Vďaka triede krytia IP65 je funktel FC5 vhodný na použitie vonku a v drsnom priemyselnom prostredí. Jasná 2-palcová obrazovka zaujme krištáľovo čistým displejom aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Logika obsluhy so svojou jasnou symbolikou zaisťuje intuitívne ovládanie bez akéhokoľvek dohadovania.
Poskytuje potrebné profesionálne hlasové funkcie a funkcie odosialania správ.


funktel FC4 S Ex HS – Núdzový telefón pre osobnú bezpečnosť v náročnom prostredí

Nový ATEX telefón predstavuje najnovší model spoločnosti funktel v oblasti robustných priemyselných telefónov s integrovanou hlasovo-dátovou komunikáciou s ochranou proti výbuchu.

Tento osobný núdzový telefón je určený na ochranu osôb pracujúcich samostatne alebo v potenciálne nebezpečných oblastiach alebo situáciách. Možno ho bez problémov integrovať do akéhokoľvek existujúceho systému DECT.
FC4 S Ex HS je certifikovaný na použitie v nebezpečných a potenciálne výbušných priestoroch a spĺňa najnovšie európske smernice; (ATEX 2014/34/EU: Ex II 2G Ex ib IIC T4 Gb)